Onur Acar: İhracata tam destek veriyoruz

İZMİR MilliyetİTOB Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Acar Aktif olarak faaliyette olan 208 firma üretime hız kesmeden devam ettiklerini söyledi. İTOB Organize Sanayi Bölgesi, Yurt dışına yaptığı satışlarla son 5 senede dış ticaret hacmini 750 milyon dolar seviyesine çıkarttı. İTOB Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Onur Acar, “İzmir ve Ege bölgesi başta olmak üzere ülkemiz genelinde, pandemi süreci boyunca dış ticaret hacmimizi her geçen gün katlayarak yükseltiyoruz. Üretime hız kesmeden devam ediyoruz” dedi. İTOB Organize Sanayi Bölgesi’nde istihdam ve ihracat artış gösterdiğini ifade eden Onur Acar şunları söyledi: “2021 yılında mevcut proje ve yatırımlarımız devam ederken, İTOB OSB’imizde işletmelerin üretim ve satış potansiyellerini artıracak projeler geliştirmeyi hedefliyoruz. Şu an öncelikli hedeflerimiz arasında nitelikli elemanların yetiştirilmesi adına bir okul projemiz var. Bu proje bölgenin ihtiyacı olan istihdam ve eğitim alanında önemli rol üstlenecek. Ticaret merkezi gibi önemli yapı projelerinin yükseleceği 2021 yılında, özel eğitim programlarıyla da işletmelerin ihracat potansiyellerini yükselterek, İTOB OSB’den ülkeye sağlanan katma değeri artırmasını da hedefliyoruz.” Acar, “İhracat destekleri, Ar-Ge teşvikleri başta olmak üzere üyelerimize ücretsiz danışmanlık hizmetleri vermeyi hedefliyoruz. Pandemi sonrasında üyelerimizin ihracat ayağında elde ettikleri girdileri artırmaya yönelik çalışmalara hız vereceğiz. Özellikle yabancı dil konusunda vermek istediğimiz seminer ve eğitimlerde firmalarımızın uluslararası alan da etkin bir rol almalarını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Onur Acar: İhracata tam destek veriyoruz

İZMİR MilliyetİTOB Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Acar Aktif olarak faaliyette olan 208 firma üretime hız kesmeden devam ettiklerini söyledi. İTOB Organize Sanayi Bölgesi, Yurt dışına yaptığı satışlarla son 5 senede dış ticaret hacmini 750 milyon dolar seviyesine çıkarttı. İTOB Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Onur Acar, “İzmir ve Ege bölgesi başta olmak üzere ülkemiz genelinde, pandemi süreci boyunca dış ticaret hacmimizi her geçen gün katlayarak yükseltiyoruz. Üretime hız kesmeden devam ediyoruz” dedi. İTOB Organize Sanayi Bölgesi’nde istihdam ve ihracat artış gösterdiğini ifade eden Onur Acar şunları söyledi:

“2021 yılında mevcut proje ve yatırımlarımız devam ederken, İTOB OSB’imizde işletmelerin üretim ve satış potansiyellerini artıracak projeler geliştirmeyi hedefliyoruz. Şu an öncelikli hedeflerimiz arasında nitelikli elemanların yetiştirilmesi adına bir okul projemiz var. Bu proje bölgenin ihtiyacı olan istihdam ve eğitim alanında önemli rol üstlenecek. Ticaret merkezi gibi önemli yapı projelerinin yükseleceği 2021 yılında, özel eğitim programlarıyla da işletmelerin ihracat potansiyellerini yükselterek, İTOB OSB’den ülkeye sağlanan katma değeri artırmasını da hedefliyoruz.”

Acar, “İhracat destekleri, Ar-Ge teşvikleri başta olmak üzere üyelerimize ücretsiz danışmanlık hizmetleri vermeyi hedefliyoruz. Pandemi sonrasında üyelerimizin ihracat ayağında elde ettikleri girdileri artırmaya yönelik çalışmalara hız vereceğiz. Özellikle yabancı dil konusunda vermek istediğimiz seminer ve eğitimlerde firmalarımızın uluslararası alan da etkin bir rol almalarını sağlayacağız” şeklinde konuştu.