Çikolata kisti olan kadınlar bol su içmeli!

Şiddetli ağrı, bel veya bacaklarda ağrı, düzensiz adet dönemi yanı sıra kısırlık çikolata kisti nedeniyle yaşanmaktadır. Birçok kadının gebe kalamadığından doktora başvurduğu zaman tetkiklerinde çikolata kisti tanısı almaktadır. Soğan kürü ile çikolata kisti geçenler Çikolata kisti, soğan suyu ya da başka bitkisel tedavi yöntemleriyle geçmesi ya da gerilemesi gibi yanlış bir inanış bulunmaktadır. Bu tür gerçekle alakası olmayan inanışlar birçok hastanın tedavisi gecikmekte ve ilerlemesi söz konusudur. CA 125 yüksekliği çikolata kisti Ca 125 sonucu sadece yumurtalık kanserinde yüksek değerlerde çıkmaz. Çikolata kisti olan bir kadında Ca 125değeri yükselir. Ancak yumurtalık kanserinde 1000 civarında bir yükselme olurken, çikolata kistinde en fazla 100 civarında bir yükselme görülür. Çok nadiren çikolata kistinde, yumurtalık kanserinin sonucuna kadar Ca 125 değeri yükselebilir. Çikolata kisti olanlar ne yemeli Çikolata kisti, olan bir kadının bol su içmeye dikkat etmesi gerekmektedir. Beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi, Omega-3 bakımından zengin olan balıkları tüketmesi iltihaplanmanın azalmasını sağlayacaktır. Mümkün olduğunca hastanın organik olan gıdalar tüketmesini öneriyoruz. Çikolata kisti tedavisi Çikolata kistinde ilaç tedavisi kısıtlı sonuçlar vermektedir. Özellikle çikolata kisti nedeniyle şiddetli ağrıları olan kadınların ağrılarının dinmesi ve adet düzeni için ilaç tedavisi uygulanabilir. Cerrahi tedavi hastanın çikolata kisti sayısına, büyüklüğüne, konumuna göre tercih edilebilir. Özellikle hastaların gebe kalamama sorunu varsa laparoskopik ameliyat tercih edilmelidir. Çikolata kistinden korunmak için şekerli gıdalardan uzak durun Kadınların hayatını olumsuz yönde etkileyen çikolata kisti tanısı alan kadınların şekerli gıdalardan uzak durmaları, bol su içmeleri, domates, balık, baklagiller tüketilmesi önemlidir. Çikolata kisti kendiliğinden yok olur mu? Küçük boyutlarda olan çikolata kistleri hastanın tetikleyecek yiyeceklerden uzak durması, ilaç tedavisiyle çok küçük boyutlarda olan endometriozis yok olabilir. Çikolata kisti bitkisel tedavi yöntemleri Üreme çağında olan kadınlarda olan endometriozis şiddetli ağrı ve kadın infertilite sebeplerinden biridir. Özellikle bitkisel tedavi hastalığın geçmesini ya da ilerlemesini durdurmayacak aksine hastalığın ilerlemesine neden olur.

Çikolata kisti olan kadınlar bol su içmeli!

Şiddetli ağrı, bel veya bacaklarda ağrı, düzensiz adet dönemi yanı sıra kısırlık çikolata kisti nedeniyle yaşanmaktadır. Birçok kadının gebe kalamadığından doktora başvurduğu zaman tetkiklerinde çikolata kisti tanısı almaktadır.

Soğan kürü ile çikolata kisti geçenler

Çikolata kisti, soğan suyu ya da başka bitkisel tedavi yöntemleriyle geçmesi ya da gerilemesi gibi yanlış bir inanış bulunmaktadır. Bu tür gerçekle alakası olmayan inanışlar birçok hastanın tedavisi gecikmekte ve ilerlemesi söz konusudur.

CA 125 yüksekliği çikolata kisti

Ca 125 sonucu sadece yumurtalık kanserinde yüksek değerlerde çıkmaz. Çikolata kisti olan bir kadında Ca 125değeri yükselir. Ancak yumurtalık kanserinde 1000 civarında bir yükselme olurken, çikolata kistinde en fazla 100 civarında bir yükselme görülür. Çok nadiren çikolata kistinde, yumurtalık kanserinin sonucuna kadar Ca 125 değeri yükselebilir.

Çikolata kisti olanlar ne yemeli

Çikolata kisti, olan bir kadının bol su içmeye dikkat etmesi gerekmektedir. Beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi, Omega-3 bakımından zengin olan balıkları tüketmesi iltihaplanmanın azalmasını sağlayacaktır. Mümkün olduğunca hastanın organik olan gıdalar tüketmesini öneriyoruz.

Çikolata kisti tedavisi

Çikolata kistinde ilaç tedavisi kısıtlı sonuçlar vermektedir. Özellikle çikolata kisti nedeniyle şiddetli ağrıları olan kadınların ağrılarının dinmesi ve adet düzeni için ilaç tedavisi uygulanabilir.

Cerrahi tedavi hastanın çikolata kisti sayısına, büyüklüğüne, konumuna göre tercih edilebilir. Özellikle hastaların gebe kalamama sorunu varsa laparoskopik ameliyat tercih edilmelidir.

Çikolata kistinden korunmak için şekerli gıdalardan uzak durun

Kadınların hayatını olumsuz yönde etkileyen çikolata kisti tanısı alan kadınların şekerli gıdalardan uzak durmaları, bol su içmeleri, domates, balık, baklagiller tüketilmesi önemlidir.

Çikolata kisti kendiliğinden yok olur mu?

Küçük boyutlarda olan çikolata kistleri hastanın tetikleyecek yiyeceklerden uzak durması, ilaç tedavisiyle çok küçük boyutlarda olan endometriozis yok olabilir.

Çikolata kisti bitkisel tedavi yöntemleri

Üreme çağında olan kadınlarda olan endometriozis şiddetli ağrı ve kadın infertilite sebeplerinden biridir. Özellikle bitkisel tedavi hastalığın geçmesini ya da ilerlemesini durdurmayacak aksine hastalığın ilerlemesine neden olur.