Asgari ücrete ara zam olacak mı? Bakan Bilgin açıkladı...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin canlı yayında gündeme dair merak edilen soruları yanıtladı. Bakan Bilgin'in açıklamalarından satır başları şöyle. Türkiye büyümede OECD'de 2. ülke konumundadır.Türkiye pandeminin getirdiği olumsuzluğa dalgalanmalara rağmen büyümesini sürdürdü. ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM GELECEK Mİ? Ben gerekmeyeceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın da dediğin gibi beklenmedik olağandışı bir durum olursa. Ancak bunun tam tersi yaşanıyor. Enflasyon düşüyor. Düşmeye de devam edecek. Merkez Bankası'nın da açıkladığı tahmin rakamları bu yönde. Yıl sonunda yüzde 30'un altında yüzde 20'lerde bir enflasyon ile karşılaşacağız. Enflasyonun yüzde 20'lere gerilediği bir ortamda da yaptığımız artış asgari ücretlilerin alım gücünün korunmasını sağlayacaktır. 140 BİN PERSONELE KADRO YOLU Sözleşmeli personelin haklarını düzenleyeceğiz. Onları bu endişeden kurtaracağız. Netleşen bir takvim yok. Dosyamız netleşince açıklayacağız. Kamu da daha adil bir düzenleme beklentisi vardı. EYT'DEN SON DURUM NE? EYT'de ilk maaşların Mart'ın 1'inde ödenmesini bekliyoruz. Buna hazırlıklarımızı yaptık. EYT tarihinde bir esneme olmaz ama erken olabilir. Kamudaki EYT'liler emekli olmayacaktır.EYT'li maaşında az zam iddiası doğru değildir. EYT'de son durum! Düzenleme Komisyon'a geliyor Yılın ilk enflasyon tahmini belli oldu! TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli açıklamalar Talep ikinci ele kaydı! 10 yaş ve üzeri araçlara yoğun talep

Asgari ücrete ara zam olacak mı? Bakan Bilgin açıkladı...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin canlı yayında gündeme dair merak edilen soruları yanıtladı. Bakan Bilgin'in açıklamalarından satır başları şöyle. Türkiye büyümede OECD'de 2. ülke konumundadır.Türkiye pandeminin getirdiği olumsuzluğa dalgalanmalara rağmen büyümesini sürdürdü.

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM GELECEK Mİ?

Ben gerekmeyeceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın da dediğin gibi beklenmedik olağandışı bir durum olursa. Ancak bunun tam tersi yaşanıyor. Enflasyon düşüyor. Düşmeye de devam edecek. Merkez Bankası'nın da açıkladığı tahmin rakamları bu yönde. Yıl sonunda yüzde 30'un altında yüzde 20'lerde bir enflasyon ile karşılaşacağız. Enflasyonun yüzde 20'lere gerilediği bir ortamda da yaptığımız artış asgari ücretlilerin alım gücünün korunmasını sağlayacaktır.

140 BİN PERSONELE KADRO YOLU

Sözleşmeli personelin haklarını düzenleyeceğiz. Onları bu endişeden kurtaracağız.

Netleşen bir takvim yok. Dosyamız netleşince açıklayacağız. Kamu da daha adil bir düzenleme beklentisi vardı.

EYT'DEN SON DURUM NE?

EYT'de ilk maaşların Mart'ın 1'inde ödenmesini bekliyoruz. Buna hazırlıklarımızı yaptık. EYT tarihinde bir esneme olmaz ama erken olabilir. Kamudaki EYT'liler emekli olmayacaktır.EYT'li maaşında az zam iddiası doğru değildir.

EYT'de son durum! Düzenleme Komisyon'a geliyor
Yılın ilk enflasyon tahmini belli oldu! TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli açıklamalar
Talep ikinci ele kaydı! 10 yaş ve üzeri araçlara yoğun talep