2021-2022 KYK burs ve kredi başvuruları başladı! e-Devlet KYK burs ve kredi başvuru ekranı...

Üniversite öğrencilerinin merakla beklediği KYK burs ve kredi başvuruları başladı. Üniversiteye ilk kez kayıt yaptıran ve halen bir yükseköğrenim programına kayıtlı olab ara sınıf öğrencileri KYK burs ve kredi başvurusunda bulunabilecek. 5 Kasım tarihinde alınmaya başlanan başvurular 8 Kasım saat 23:59'a kadar e-Devlet üzerinden alınmaya devam edecek. KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR? KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet platformu üzerinden yapılacak. e-Devlet üzerinden TC kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yapan adaylar kendilerine yöneltilen soruları yanıtlandırdıktan sonra başvurularını tamamlayabilecek. Başvuruların tamamlanmasının ardından yapılan başvurular ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler araştırıldıktan sonra teyit edilecek ve sonuçlandırılacak. KYK BURS VE KREDİ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında henüz bir açıklama yapılmazken 8 Kasım 23:59'da başvuruların sona ermesinin ardından sonuçların 15-20 gün içerisinde e-Devlet üzerinden adaylara duyurulması bekleniyor. KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU E-DEVLET BAŞVURU EKRANI

2021-2022 KYK burs ve kredi başvuruları başladı! e-Devlet KYK burs ve kredi başvuru ekranı...

Üniversite öğrencilerinin merakla beklediği KYK burs ve kredi başvuruları başladı. Üniversiteye ilk kez kayıt yaptıran ve halen bir yükseköğrenim programına kayıtlı olab ara sınıf öğrencileri KYK burs ve kredi başvurusunda bulunabilecek. 5 Kasım tarihinde alınmaya başlanan başvurular 8 Kasım saat 23:59'a kadar e-Devlet üzerinden alınmaya devam edecek.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet platformu üzerinden yapılacak. e-Devlet üzerinden TC kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yapan adaylar kendilerine yöneltilen soruları yanıtlandırdıktan sonra başvurularını tamamlayabilecek. Başvuruların tamamlanmasının ardından yapılan başvurular ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler araştırıldıktan sonra teyit edilecek ve sonuçlandırılacak.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında henüz bir açıklama yapılmazken 8 Kasım 23:59'da başvuruların sona ermesinin ardından sonuçların 15-20 gün içerisinde e-Devlet üzerinden adaylara duyurulması bekleniyor.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU E-DEVLET BAŞVURU EKRANI